click for English pages
Profil Ürünler Teknik Bilgi Fiyat Listesi Ana Sayfa
Kablolar Kablo GruplamaSpiral KablolarMakaronlarLitz Wire Mas TeliKablo Aksesuarları
 

SİLİRON®’ Silikon İzolasyon Makaronları.
Sentetik bir kauçuk olan silikon yapısından kaynaklanan üstün özellikleri ile biberondan – uzay araçlarına kadar pek çok kullanım alanı bulunan önemli bir malzemedir. Hammaddesi silisyum olup, bunun bir dizi kompleks kimyasal reaksiyonlar sunucu sıvı, reçine, elastomer olmak üzere üç ana grupta üretilirler.

İster normal, ister anormal ortam koşulları altında kullanılsın, isterse uzun süreler stokta tutulsun‘SİLİRON®’ Silikon İzolasyon Makaronlar her zaman , her yerde ve her bakımdan emin ve güvenlidir. Diğer malzemelerden üretilmiş izolasyon makaronlara göre termik ve elektriksel üstünlüklerine ilave olarak, benzeri bulunmayan bir faydalı ömre sahiptirler.

Siliron ve silikon ısıya dayanıklılık ve alev geciktirme özelliğinin yanısıra, bileşiminde karbon, kükürt, nitrojen, klor veya başka halojen bulunmadığından, yanıcı değildir; yakıldığında zehirli gaz çıkarmaz.

‘SİLİRON®’ Silikon İzolasyon Makaronlar yüksek rutubet geçirme direncine sahiptir. Bu nedenle rutubetli ortamlarda fiziksel ve elektriksel özelliklerini koruduğundan, güvenli bir kullanım ortamı sağlar.

Diğer izolasyon makaronları Ozon’a dayanıklı olmakla birlikte korona etkileri sonucunda özelliklerini kaybederler. Halbuki, ‘SİLİRON®’ İzolasyon Makaronlar her ikisinede dayanıklıdır. Ayrıca, yüksek ısılarda kullanılabildiği gibi düşük sıcaklıklarda da özellikleri bozulmadan esnekliğini koruyabilir.

Değişik ısı ortamlarında, periyodik ısı değişiklikleri veya sık-sık durup kalkan makinalar veya trafoların her türlü izolasyonunda sorunsuz, devamlı bir hizmet sağlar.

‘SİLİRON®’ Silikon İzolasyon Makaronları radyasyon, yüksek ısı dereceleri ve Ozon’a karşı dayanıklı olduğundan nükleer güç ve X’ışınlar ile çalışan cihaz ve tesislerde güvenle kullanılmaktadır.

‘SİLİRON®’ İzolasyon Makaronların Özellikleri:
1. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda (-50°C/+200°C) fiziksel özelliklerinin kaybolmaması ve uzun süreli çalışma olanağı.
2. UV, Ozon, hava şartları, radyasyon, oksijen ve yaşlanmaya karşı, yüksek direnç, tuz ve karonadan etkilenmemesi.
3. Çok yüksek dielektrik, dayanma sahip, olması (20KV/m).
4. Yüksek izolasyon direnci (1015 ?/cm).
5. Su tutmama ve yüksek rutubet direnci.
6. İnert olduğundan insan sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkisinin olmamasından gıda sanayinde, tıpta, eczalılıkta ve kozmetik sanayinde tereddütsüz kullanabilir.
7. Biyolojik maddelerine ve kimyasallara direnç.
8. Tüm iklim koşullarından etkilenmemesi.
9. Depolama ümrü hemen hemen sonsuz olması.
10. Çok yüksek ark direncine sahip olması sayasinde kısa devre durumlarında meydana gelen ark’larda organik madde ihtina etmediği için bir ark yolu meydana getirmediğinden arkı devam ettirmez

ÇALIŞMA SICAKLIĞI °C FAYDALI ÖMÜR (%50 uzama altında)
180 sonsuz
200 20 yıl
225 15 yıl
250 10 yıl
275 5 yıl
315 6 ay
350 5 hafta
450 15 dakika

 

 © 2003 Kabelsan Kablo, Bütün haklarına sahiptir.
E-Mailİletişim